Nga Ilirjan Blloshmi

Mediat prane LSI-se i kanë hapur një luftë të heshtur Lulzim Bashës. Takimi i fundit me Ambasadoren Amerikane, ka tërbuar ciftin Meta. Ilir Meta ka dhënë urdhër dhe zagarët e tij janë në mision. Gazeta “koha jonë”, i kërkonte Lulzim Bashës të zbardhtë takimin me Ambasadoren. Kur relalisht si Basha dhe Znj/Kim e kanë bërë të qarte atë c’ka u bisedua në takim.

Ilir Meta ka frikën e vet. LSI është drejt shkrirjes, sondazhet e nxjerrin 2-4%. Kjo gjë e ka tërbuar atë. Prandaj po kërkon që të vendose kandidatët e tij në listat e PD-së . Pra me votat e demokratëve të thjeshtë Ilir Meta do të nxjerre deputete maskarenjt e LSI-së.

Ka kohë që me urdhër të Ilir Metës, Ylli Majani flet për lista të përbashkëta. Janë disa media që ushqehen nga bisnesmene afër Ilir Metës, që flasin për kualicion të përbashkët. Të gjitha këto dirgjent kanë një emer Ilir Metën.

Lulzim Basha, duhet mos pranojë kandidatë të LSI-së në listat e PD-së. Kjo gjë do e demtojë shumë PD-në. Nuk ta voton njeri Mond Haxhinaston në Elbasan o Lul Basha. Prandaj mos e prano. Behu një herë burrë dhe thuaj jo. Mos dëgjo Klevisin se është vegel e Ilirit bashkë me Fariun. Mos dëgjo as Salijanin se është kushëri me Ilirin(kanë gjyshet motra).