Banorë të Patosit, simpatizantë të PD-së kanë zgjedhur të protestojnë dhe ti zënë pritë në rrugë eskortës së kryeministrit Rama.

Forca të shumta Policie kanë mbëritur në vendngjarje për të siguruar kalimin e Ramës. Kujtojmë se ditën e djeshme eskorta e kryeministrit u sulmua me vezë dhe flakadanë në qytetin e Librazhdit nga simpatizantë të PD