Edvin Hajduti dhe Lal Plehu i grabisin pronen qytetarit

Jam Kreshnik Zhubi, jetoj me familje ne Sarajeve.

Unë nderlidhem paralelisht me këtë situatë që ndodh tek Unaza, dhe tek vendet tjera qe Edi Rama me Erion Velijen si dhe oligarket tjere I debojne njerezit nga prona e tyre. Pra, skandalet nuk ndalen me këtë qeveri.

Ne vitin 1995 gjate luftes se Bosnjes gjetem strehim ne shtetin ame ne Shqiperi ku edhe e bleme lokalin ne menyre te rregullt tek rruga e Kavajes ,ku tani siper nesh eshte Prefektura e Tiranes .

Lokali ka funksionuar, si I imi ashtu edhe I 3 komshinjve tjere ,ndersa tani shteti do ti marre lokalet me cdo kusht nen pretekstin “renovimdhe Kethim ne identitet “ku nuk na demshperblen me vleren reale te lokaleve,por ne menyre te vazhdueshme kemi kercenime dhe presion per dicka te cilen e kemi blere vet me parate tona te fituara per kaq vite ne gyrbet.Ne dhjetor 2017 pronen e kane qit ne emer te vet pra Republika e Shiperise pa vendim gjyqi ,kjo eshte hajnillek I madh ,gje qe nuk ndodh askund,gje qe as cetniku gjate luftes nuk I ka marre pronat e huaja.

Realiteti eshte qe godinen dojne ta marrin oligarket te cilet e rrezojne dhe ndertojne godina shumekateshe, ndersa ne 4 me cdo kusht te perjashtohemi nga pronat tona.

Tani erdh urdheri per me keput rrymen elektrike pavaresisht pagesave te rregullta mu edhe 3 komshinjve tjere, ndersa po flitet qe me daten 20 te ketij muaji do na debojne me dhune nga lokalet tona.

Shpresoj qe edhe rasti jone do te degjohet , per padrejtesine e cila po na ndodh, dhe cila mundet me qene zgjidhja per ne ?

Me respekt,

Kreshnik Zhubi