Nis grumbullimi madheshtor para kryeministris. Kjo eshte protesta me e fuqishme e cila kerkon largimin e Edi Rames dhe zgjedhe te parakohshme. Nje masivitet i protestuesve mbush bulevardin me pankarta dhe flamuj te partis Denokratike. RAMA IK