Neser ne ora 22:00 proteste kombetare kunder vrasesve para zyrave te Edvin Kristaq Xhelatit! Te gjithe ne proteste!Miq, neser ne ora 22:00 nis protesta e fuqishme qytetare kombetare para zyrave te Edvin Kristaq Xhelatit per ekzekutimin shteteror te 25 vjeçarit, Klodian Rashka!Vrasja nga policia e të riut Klodian Rashës ka sjellë edhe reagimin e shoqërisë civile.

Ditën e nesërme qytetarë ngambare vendi do të mbajnë një protestë homazh përballë kryeministrisë në orën 10.00.Rrjetet sociale kanë shpërthyer me zemërim, duke e krahasuar me vrasjen e George Floyd në SHBA. Ata kanë bërë thirrje për protesta.Mijra qytetar nga mbare vendi pregatiten te vershojne drejte Tiranes.Per te protestuar me moton: Që e drejta e një individi mos të jetë vdekja e tij

Më 8 dhjetor vritet një djalë nga ora dhjetë e mbrëmjes e gjeti disa metra larg shtëpisë. Nuk gjobitet, por vritet. Polici që e ka qëlluar me dy plumba, pohon se ishte shumë errësirë dhe se i ishte dukur se djali do ta qëllonte. M’u duk se- thotë polici që paguhet nga taksat tona dhe ndjek me vrap një të ri, që kthehej nga kafja me miqtë e tij. Që e drejta e një individi, mos të jetë vdekja e tij, unë nesër do të eci në këmbë pas ores 10.00 në mbrëmje nga Kryeministria deri tek shtëpia e Klodian Rashës. Nesër tek Kryeministria në orën 10.00 në mbrëmje. Policia e Shtetit ka të drejtën të na gjobisë, por kurrsesi të na vrasë.