Perroi psiqik rrodhi edhe sot… o kungull, kryeministri qe ka 8 vite ne pushtet del ne fushate me bilanc, jo duke share grate e burrat qe ka perballe.
Gjithsesi ke nje gabim konceptual qe ti as qe arrin ta kuptosh i sakatuar psiqikisht siç je…ne nuk kemi perballe as Pandin, as Mimin, as Fatmir Xhafen… madje madje as Gramozin.
Perballe nesh je ti, me psiqiken tende te semure qe kujton se te sillesh si lac i lagjes mbulon paaftesine tende si kryeminister. Perballe nesh je vetem ti qe shite toke e det e qe arrite te perzesh keto 8 vite gjysem milioni shqiptare. Perballe nesh je vetem ti, qe shperndave si ne mall te babes toke e det, porte dhe aeroporte per 5 oligarke, ti qe buxhetin e shqiptareve e shkerrmoqe me klientet e tu diten me te zeze te shqiptarve e kur kishin nevoje me shume se kurre per ndihme. Perballe nesh je vetem ti, qe shkaterrove çdo shtylle te sistemit demokratik, i le shqiptaret te vdesin mes pandemise pa ndihme. Ti dhe vetem Ti, je pergjegjesi dhe kundershtari yne ndaj deri me fund do na kesh perballe, derisa ndeshkimi i drejtesise se çliruar do te te coje aty ku e meriton.