Dritan Zgani ish-shef  Antidrogës, i cili tashmë është i përndjekur nga struktura të policisë dhe drejtësisë shqiptare nëpërmjet një postimi në rrjetin social Facebook ka hedhur akuza të forta për kryeministrin Edi Rama, duke u shprehur se të gjithë drejtuesit e lartë në qeverinë aktuale, janë të implikuar me krimin dhe drogën.

Postimi i plotë i Zaganit:

“Ne Itali-Engjell Agaçi avokat i shume trafikanteve shqipetare te denuar per trafik narkotikesh, ne shqiperi funksionar i larte i shtetit(flitet edhe si krahu majte i KM,se i djathte eshte Fugsi voges).
-Ne Shqiperi nje drejtues rilindas(E.Bushi) me detyre ne nje pike strategjike si aeroporti, na del.se paska qene avokat i trafikantit Riformato dhe avionit te tije qe perdorej per trafik droge.
Tani me thoni ju o njerez, pse gjithmone ku ka droge dhe trafik ka gjithmone nje rilindas te madh qe eshte avokat i djallit…pse te gjithe keta avokate te djallit jane lidhjet e ngushta te liderit narkodashes rilindas!