Nga Ilirjan Blloshmi

Froku Cupi ka sjell në politikë Flamur Noken, Ivi Kason, Taulant Ballën, Petrit Vasilin, Edmond Haxhinsaton. ka mbeshtetur Genc Rulin, Jemin Gjanen, Elmaz Sherifin, në fillimet e tyre. Në gazetari na ka lene peshqesh Lorenc Vangjelin dhe Cim Peken.
Dikur ithtar i Sali Berishes, me pas i Fatos Nanos, më pas i Ilir Metës, me pas i Lulzim Bashës, sot është me Edi Ramën.
Prandaj ju militantët dhe gazetarët pranë PD-së heshtni, mos thoni asnjë fjalë për Frrokun. Se para ca kohësh të caplenit po të thoje që Frroku është komunist.
Tani Frroku u largua nga PD-ja, fal lobimit të komunistit tjetër të quajtur Fari Balliu. I cili dhe ky është një kapsolle bolshevike komuniste.
Fariu fal “aftësive” të marra nga hekuran isai, po bën ligjin në PD.
Prandaj heshtni për një moment dhe mos u merrni me Frrokun se ai komunist dhe këlysh i kuq do mbetet deri sa te iki nga kjo botë. I kuq ishte kur ishte me Saliun, i kuq me Nanon, i kuq me Liken, i kuq me Bashën, i kuq me Ramën.
Injorojemi këtë kapsollë bolshevike të quajtur Frrok Cupi.