Shqiperia do te shkoje ne Europe…pasi te largoje Edi Ramen.

Ne cilin vend te BE funksionon drejtesia pa gjykate kushtetuese dhe pa gjykate te larte?

A ka sot nje rast ne BE qe nje qeveri me veprimet e saj te kete asgjesuar Gjykaten Kushtetuese dhe Gjykaten e Larte ?

Ne cilin vend te BE, ministra dhe funksionar te larte politik kapen ne pergjime me drejtues organizatash kriminale duke shit-blere vota dhe me e pakta nuk hetohen?

A ka ndonje vend ne BE qe prokuroria ben gjithcka per te prishur provat e shitblerjes se votave ku jane implikuar ministra, deputet, kryetare bashkishe ?

Ne cilin vend BE ka toleruar e ca me keq, mbeshtetut shit-blerjen e votes deri me sot ?

Ne cilin vend te BE nje minister eshte ne hetim si bashkepuntor i trafikanteve te droges dhe qeveria nuk ka dhene doreheqjen ?

Ne cilin vend te BE nje person me vellain e denuar per trafik droge dhe aktiv ne trafikun e droges behet minister i brendshem dhe ne vend qe te hetohet trafiku i droges ndiqen penalisht denoncuesit?

Ne cilin vend te BE qeveria kerkon te vjedh 40 milion euro ne 2 km rruge me kompani fantazem e duke dhunuar banoret qe u prishen shtepin nderkohe qe drejtesia hesht?

A ka nje vend antare te BE ku partia qeverisese ka futur ne parlament dhe qeverisje ; trafikant femrash, trafikant droge, vrases, perdhunues, hajdut ordiner e te korruptuar ?

A ka ndonje vend te BE qe i pranon keto standarte?!

Natyrisht qe JO.

Prandaj Edi Rames i eshte mbyllur dera ne fytyre nga vendet antare te BE qe jane kunder krimit, droges dhe korrupsionit.

E ardhmja e Shqiperise eshte ne Europe por me Edi Ramen kjo dite behet gjithnje e me e larget.

Asgje dhe akush nuk e mbron dot me pushtetin e tij, as me para droge e korrupsioni, as me presione destabiliteti. Kjo kohe ka marre fund dhe kete e deshmoi me se qartazi dhe Samiti i Berlinit.

Shqiperia do te hape negociatat ; kur te garantoje zgjedhje te lira ;kur te ndaje politiken nga krimi ; kur te luftoje krimin , drogen dhe korrupsionin.

E kjo do te behet, duke nisur me largimin e Edi Rames.