Ne Evrope triumfon qendra e djathte.

Nje shqiptare, mbesa e Musine Kokalarit, behet eurodeputetja e pare shqiptare si perfaqesuese e nje partie moter te EPP

Kurz fiton perseri ne Austri edhe pse dha doreheqje pak dite me pare.

Knuti na la…

Tsipras behet gati te shpalle zgjedhje te parakoheshme ne Greqi pas humbjes.

Ne Shqiperi dy atentate, nje ne jug e nje ne veri. Nje i plagosur ne Lezhe , nje i vrare dhe nje i plagosur ne Vlore.

Lleshi po merret me rezervat e gazit…(ato milionat e aeroportit…?!)

Pritet letra N e kercenimit per shqiptaret , qe mos guxojne ti afrohen fronit te tij. Nuk dihet sa ka vajtur numri i vizave dhe neteve pa gjume te Edvinit…