Nga Agustin M. Mirakaj

Si mundet qe ne nje shtete te ashtuquajtur demokratik ekzistojne keto funderrina me uniforma qe masakrojne qytetaret e lire te Shqiperis.

Ku jane perfaqesuesit e huaj te akredituar ne shqiperi?

Pse nuk flasin? Apo kur u intereson dalin si manikin nga folet e tyre ku jane te mbuluar nga pelhura e marimanges, e mezi presin te thone nje fjale ne gjuhe te huaj dhe sidomos per te mbrojtur te keqen.

Mjer ju o Shqiptar qe keni ngel ne doren e te mallkuarit, prisni se mos thot dikush dicka. JO JO, asnje nga keto te huaj nuk u del perkrah. Vetem ju mund ta ndryshoni gjendjen ku ndodheni.

Shikoni me kujdes tek kjo fotografi se si trajtohet vellai juaj nga keto uniforma sikur me qene barbar e me gjak jo Shqiptar.

Diktatura po instalohet nga nje TIRAN dhe ky eshte Edi Rama.

“Presidenti Trump thot socializmi dhe komunizmi eshte shkaterrimi i shoqeris demokratike dhe une jam i bindur se fjalet e tij jane mese te verteta”.

Ne Shqiperi mbas perjudhes komuniste keta te pa udhe ndryshuan emrin nga “Parita e Pune se Shqiperis” ne “Pari Socialiste” pra jan te njejte.

“Perbindeshi nuk eshte zdukur akoma”.

Ai jeton dhe shkaterron Shqiperin, jeten tuaj dhe te femijve tuaj. Keta politikan me shembelltyren e te pa feut jan fytyra e vertete e dhunes dhe terrorit qe po ushton cdo dite mbi femijet, vajzat, grat, nenat dhe familjet Shqiptare.

Fati juaj eshte ne doren tuaj.
Mos prano skllaverim.
Mos u shkel nga kriminelet.
Mos u tremb, por rreago.
Mos ri, por sulmo.
Mos u perul ndaj se keqes.
Shkaterroje ate dhe hidhe ne det.

Sot eshte koha per te mbijetuar, cohu sa mos te jet vone.