Sot, ashte 76 vjetori i dites ma te zeze, ma te erret, ma te trishtueshme, ma te dhimshme, ma te frikshme, ma te llahtarshme, ma te pa shprese, ma te pa sigurte, ma disfatiste qe kombi yne ka njohun ne historine e tij. 29 Nandori i 1944-es ashte dita kur shqiptari u pushtue, u vra, u burgos, u interrnu, u detyru me punu si skllav, u khye ne rrobot,

Interrnimi dhe skllaverimi i Shqiptarve

U detyru me spiunu vllau vllain, u detyru me thirr vllazen kinest e miq kosovart , u detyru me dergu motren gruen dhe nanen ne aksion e ne mbledhje te partise e burrat rrinin ne shpi tu u mendu e vra menjen se kur po ju vijne ne shpi, u deturu me u msu me bark bosh, u detyru me u msu me qene memec, u detyru me u jargavit, u detyru me marre neper kame fisniket, u detyru me mendu si skllav, u detyru me qene frikacak, u detyru me mendu si interrnacionalist, u detyru me mendu me urry gjithcka shqiptare, u detyru me poshtnu figura kombetare si Mbreti Zog, Mithat Frasheri, At Gjergj Fishta e Konica, u deturu me qene rrenacak, u detyru me qene i pa bese, u detyru me urry besimtarin, u detyru mos me dashte Zotin, u detyru me mohu vetveten, u detyru me qene thjeshte nji frymor, dmth fatkeqsisht u shperfytyru. E pra, te gjitha keto fakte te sipermenduna jane si rezultat i imponimit te pushtimit sllavo-komunist qe shqiptaret pesuen jo prej armiqve tradicional greke e serb por prej ” vllaznve ” te tyne shqiptar . Prandaj, kjo dite, duhet te rrenjoset thelle ne mendjet e shqiptareve nder breza e te shkruhet ne historine shqiptare si dita me fatkeqe e Shqipnise. Thjeshte kjo dite duhet te shpallet si : Dite zie kombetare .Respekt per te gjithe ata/ato qe e perballuen me dinjitet ket diktature te eger sllavo-komuniste !Gjithashtu, per me vertetue makabritetin e hijenave proletaro sllavo-komuniste, po postoj disa foto rrenqethese te kohes se diktatures sllavo-komuniste!